Nagrody

Liczne nagrody, wyróżnienia i tytuły potwierdzają nasze zaangażowanie, jakość naszej pracy i celowość podejmowanych działań. Doceniają nas instytucje państwowe, gremia międzynarodowe, specjaliści, inni społecznicy i obrońcy przyrody w Polsce i na świecie.

2014

- Jacek Bożek otrzymał Nagrodę Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki.

- Jacek Bożek został nagrodzony Zielonym Czekiem w kategorii „Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży" przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

2013

- Kampania Jeszcze żywy Karp otrzymała wyróżnienie w Konkursie Kampania Społeczna Roku 2012. Zostało ono przyznane za wysoki poziom copywritingu oraz estetykę wykonania.

- Klub Gaja został nagrodzony za działania na rzecz ochrony przyrody i zwierząt oraz edukacje ekologiczną w konkursie Eko Aktywni 2013 Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

- Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uhonorował nagrodą Zielonego Czeku Jolantę Migdał, Beatę Tarnawę oraz Halinę Sobańską za programy i akcje ekologiczne w ramach 10. edycji programu Klubu Gaja- Święto Drzewa.

- Jacek Bożek otrzymał Dyplom Honorowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach za działania popularyzacyjne i promocję postaw ekologicznych.

2012

- Klub Gaja otrzymał nagrodę w konkursie Eko Aktywni 2011 Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach za działania na rzecz ochrony przyrody i zwierząt oraz edukacje ekologiczną.

2011

- Jacek Bożek otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski – nadany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za wybitne zasługi w działalności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju  pracy zawodowej i społecznej.

- Spot reklamowy kampanii Klubu Gaja Jeszcze żywy KARP otrzymał nagrodę specjalną w ramach konkursu Kampanie Społeczne 2010.

2010

- Jacek Bożek i Klub Gaja uhonorowani zostali nagrodą Shining World Hero Award fundowaną przez Mistrzynię Ching Hai założycielkę Stowarzyszenia Najwyższej Mistrzyni Ching Hai za działania w walce o propagowanie praw zwierząt i praw człowieka, a także dla działań na rzecz środowiska.

-Zespół Klubu Gaja: Jolanta Migdał, Paweł Grzybowski i Jarosław Kasprzyk otrzymali Zielone Czeki - doroczną nagrodę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach za realizację długofalowych i innowatorskich programów: Święto Drzewa oraz Pomagamy zwierzętom – chronimy klimat.

2009

- Jacek Bożek otrzymał odznakę honorową Ministra Środowiska - „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.

- Zespół Klubu Gaja - Beata Tarnawa, Jarosław Kasprzyk, Paweł Grzybowski otrzymał nominację do Nagrody Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Zielone Czeki w kategorii programy i akcje proekologiczne za program edukacji ekologicznej Zaadoptuj rzekę.

- Klub Gaja otrzymał nagrodę w konkursie Eko Aktywni 2009 Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach za działania na rzecz ochrony przyrody i zwierząt oraz edukacje ekologiczną.

- Kapituła konkursu "Mistrz Turystyki, Gastronomii i Rozrywki" przyznała Klubowi Gaja Nagrodę Sezonu 2009 w kategorii Szkoły Językowe i Warsztaty edukacyjne.

2008

- Jacek Bożek zostaje uhonorowany najwyższym odznaczeniem Lasów Państwowych - Kordelasem Leśnika Polskiego za podejmowane działania Klubu Gaja na rzecz ochrony przyrody i prowadzenie programu edukacji ekologicznej "Święto Drzewa".

- Program Zaadoptuj rzekę został nominowany do europejskiego tytułu The Best Practice 2008 – najlepszego programu środowiskowego w Unii Europejskiej

 

 

 

 

2004

- III nagroda za akcję Zbieraj makulaturę, ratuj konie w konkursie "W harmonii z przyrodą" organizowanym przez firmę Hewlett - Packard w roku 2003/2004.
- Nagroda otrzymana z okazji 15-lecia działalności w dziedzinie edukacji ekologicznej od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

2001

- Jacek Bożek otrzymał honorowy tytuł "Człowieka Roku Polskiej Ekologii za rok 2001" dla autorytetu w dziedzinie ochrony środowiska przyrodniczego w Polsce. Tą prestiżową nagrodę przyznawano pod patronatem Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, Ministra Środowiska, Ministra Edukacji Narodowej i Sportu, Prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewody Mazowieckiego, kwiecień 2002 rok.

- III nagroda w konkursie "W harmonii z przyrodą" organizowanym przez firmę Hewlett – Packard za Ogólnopolską Kampanię "Teraz Wisła" w roku 2001.

2000

- Fundacja Popierania Niezależnej Kultury Polskiej „Polcul” z siedzibą w Australii przyznała wyróżnienie dla Jacka Bożka za działalność kulturalną i ochronę środowiska.

1999

- Nagroda otrzymana od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dla zespołu Ogólnopolskiej Kampanii "Teraz Wisła".

1998

- Nagroda otrzymana z okazji 5-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Bielsku-Białej dla Klubu Gaja za Ogólnopolską Kampanię "Teraz Wisła".

1997
- Jacek Bożek otrzymuje "Zieloną Kolumnę 06" w kategorii indywidualność roku w ruchu ekologicznym.
- Jacek Bożek zostaje członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Ashoka – Inovtors for the Public.

1996

- I nagroda przyznana przez Ministerstwo Środowiska, Fundację Ekofundusz, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, Regional Environmrntal Center for Central and Eastern Europe za projekt Ogólnopolska Kampania "Teraz Wisła".

- Wyróżnienie od Fundacji Batorego i Bankers Trust w II edycji konkursu dla polskich organizacji pozarządowych.