Kwiecień 24

Klozet i makrela w Rudzie

Już po raz 8. z inicjatywy Aktywnych zorganizowano Wielkie Sprzątanie Rudy, rzeki która zdobyła tytuł Rzeki Roku 2015. Klub Gaja dołączył do akcji. Podczas spływu kajakowego wodami Rudy, przejazdu rowerami i marszu brzegami, usuwano z rzeki i jej okolic śmieci. Dzięki corocznej akcji rzeka jest czystsza, zbieramy mniej śmieci ale nadal jest co sprzątać. Tegorocznym „cennym” znaleziskiem był klozet oraz makrela zapakowana w woreczek z ceną z hipermarketu. więcej »

Kwiecień 20

VIII Wielkie Sprzątanie Rudy

Co roku z końcem kwietnia odbywa się weekendowe sprzątanie rzeki Rudy. W tym roku impreza rozpocznie się w sobotę 22 kwietnia w Dzień Ziemi. Do spływających kajakarzy dołączą rowerzyści, biegacze, maszerujący z kijkami sprzątając okoliczne lasy i żeglarze sprzątając Jezioro Rybnickie. Dla uczestników imprezy Klub Gaja przygotował ekologiczne gry i zabawy. Zapraszamy, spotykamy się na przystani rowerowo-kajakowej „Aktywni” przy ul. Ks. Emila Szramka nad rzeką Rudą w Rybniku. więcej »

Kwiecień 19

Była terapeutka Drumla prosi o pomoc!

Drumla po wielu latach ciężkiej pracy miała trafić na rzeź. Klub Gaja uratował klacz, która z konia gospodarskiego stała się członkiem zespołu terapeutycznego w Szkole Specjalnej w Sosnowcu. Po latach pracy z dziećmi Drumla przeszła na emeryturę. Teraz ona prosi o odrobinę wsparcia! więcej »

Kwiecień 12

Życzymy – mądrego wyboru jajek!

Ja co roku, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w których jajko jest istotnym symbolem, Klub Gaja zachęca konsumentów do świadomych zakupów uwzględniający dobrostan zwierząt. Apelujemy: „Kupujcie jajka z głową!” czyli takie, które oznaczone są numerem 0 i 1 (z chowu ekologicznego i wolnowybiegowego). Te cyfry oznaczają, że jajka pochodziły od kur, których naturalne zachowania zostały poszanowane. Jajka z tych hodowli są droższe ale warto zapłacić wyższą cenę oszczędzając tym zwierzętom cierpienia. Życzymy mądrego wyboru jajek! więcej »

Kwiecień 07

Prymula i jej nowy dom

Prymula - kobyłka rasy małopolskiej w wieku 9 lat. Jeden z uratowanych przed rzeźnią koni Klubu Gaja. Jest bardzo serdeczna i przyjazna, mimo że sprawia wrażenie niemiłej kuląc uszy na ludzi i inne zwierzęta. więcej »