Czerwiec 17

Drzewo Roku 2019 – rywalizacja trwa!

Za nami pierwsza połowa głosowania w tegorocznym konkursie Drzewo Roku Klubu Gaja. Wybieramy najbardziej kochane przez społeczności lokalne drzewo w naszym kraju. O tym, które drzewo z finałowej 16. zwycięży, zależy wyłącznie od naszych głosów! Głosujemy na stronie www.drzeworoku.pl. Konkurs trwa do 30 czerwca. więcej »

Czerwiec 10

14. Wielkie Sprzątanie Parsęty!

Tradycyjnie, kilkaset osób po raz czternasty spotkało się w weekend nad Parsętą, przy moście między Pustarami, a Ząbrowem by posprzątać brzegi rzeki, okoliczne łąki i las. Porozumienie dla Parsęty, którego sygnatariuszami byli m.in. Klub Gaja oraz firma Troton, zapoczątkowało to wydarzenie wśród mieszkańców miejscowości położonych nad Parsętą. Tym razem zebrano niepełny kontener śmieci! Bo śmieci z roku na rok jest coraz mniej. więcej »

Czerwiec 07

5. Festiwal Ekodzieło

Klub Gaja zaprasza na 5. edycję Festiwal Ekodzieło, który odbędzie się w dniach 11-18 czerwca w Galerii Bielskiej BWA, Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej oraz Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk” w Bystrej. Tradycyjnie festiwal będzie spotkaniem aktywistów, naukowców i artystów, dla których ważna jest ochrona przyrody i los naszej planety. więcej »

Czerwiec 05

Fryzjerzy zasadzą drzewa w Borach Tucholskich

W 2017 r. nad Borami Tucholskimi przeszła potężna nawałnica. Wiatr wiejący z prędkością nawet 150 km/h zniszczył las o powierzchni większej niż Warszawa. Odbudowa Borów, które są naszym dobrem wspólnym, to zadanie dla wielu pokoleń Polaków, dlatego też 8 czerwca 2019 r. odbędzie się Dzień Zrównoważonego Piękna: w 150 salonach fryzjerskich w Polsce będzie można złożyć datek na akcję sadzenia drzew. Następnie, rośliny zostaną zasadzone własnoręcznie przez fryzjerów na terenie nadleśnictwa w Borach Tucholskich. Wydarzenie organizuje włoska marka kosmetyczna Davines we współpracy z Klubem Gaja. więcej »

Czerwiec 04

Światowy Dzień Oceanów

Od 4 lat z okazji Światowego Dnia Oceanów organizacja pozarządowa MSC organizuje w Polsce kampanię edukacyjną skierowaną do konsumentów, podczas której informujemy, w jaki sposób każdy z nas może przyczynić się ochrony dzikich mórz i oceanów. Światowy Dzień Oceanów obchodzony 8 czerwca na całym świecie ma nam przypominać, że jesteśmy zależni od oceanów, bez względu na to, gdzie mieszkamy, dlatego też wszyscy powinniśmy czuć się odpowiedzialni za ich stan. Stanowi okazję do podejmowania działań mających na celu ochronę dzikiej przyrody i zagrożonych siedlisk w morzach i oceanach. Światowy Dzień Oceanów został ustanowiony przez Rząd Kanady w 1992 r., oficjalnie przez ONZ został uznany w 2009 r. Odbywa się co roku, zawsze 8 czerwca. więcej »