Beata Tarnawa

Artystka. Zaangażowana w działania Klubu Gaja od 1988 roku. Członek Rady Klubu Gaja.

Inspiracją dla niej jest Ziemia, świat zwierząt i przyrody. Jej twórczość jest ściśle związana z działaniami Klubu Gaja. W pracy korzysta z form malarstwa, sztuk wizualnych, scenografii, które wykorzystuje do działań społecznych.

Jej malarstwo prezentowane było na wystawach: "Pośrodku ziemi stoję": Galeria Nova w Warszawie (2001), Galeria Alchemia w Krakowie (2002), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (2003), Kinoplex w Bielsku-Białej (2003); "Na jedną noc": Galeria Le Madame w Warszawie (2004); "Sztuka dla Ziemi" Galeria Bielska BWA (2005). „Sztuka Dla Ziemi” Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej (2014).

Obecnie odpowiada za wizerunek kampanii i programów oraz współpracę z partnerami. Koordynatorka kampanii m.in. „Jeszcze żywy KARP” (od 2009), koordynowała także programy edukacji ekologicznej m.in. „Święto Drzewa”, „Ryby mają głos!”. Współautorka spektakli ulicznych i happeningów, które pomagają w upowszechnianiu idei Klubu Gaja m.in “Żyjący świat” (prezentowany podczas Sezonu Polskiego we Francji Nova Polska, 2004) oraz wydarzenia m.in. „Mandala dla Ziemi” (Galeria Bielska BWA), „Mandala dla Rawy” (Katowice) czy "Mandala dla Wisły" (Warszawa).

Swoją fantazję i talent potrafi uporządkować i przekształcić w czytelny i nowoczesny przekaz, który celnie trafia do odbiorców.

Laureatka wyróżnienia WFOŚiGW w Katowicach za realizację programu „Zaadoptuj rzekę”.

Uwielbia gotować i zapraszać przyjaciół do stołu.