Wydarzenia/wystawy

Ekologia może mieć różne oblicza. Istotne jest, aby działania na rzecz ochrony środowiska i praw zwierząt wzbudzały zainteresowanie, emocje, inspirowały do działania oraz pozostawiały trwały ślad.

Szeroka oferta edukacyjna Klubu Gaja obejmuje wystawy, happeningi, wydarzenia uliczne, które mogą być pokazywane w dowolnym miejscu publicznym takim jak skwer, ulica, centrum handlowe czy plaża.

Teatr uliczny i happeningi kreują świat, któremu widzowie chętnie się przyglądają i przysłuchują. Często stają się także uczestnikami wydarzenia, w ten sposób szybciej wyciągają wnioski i częściej ulegają pozytywnym emocjom. Dzięki krótkim przedstawieniom lepiej widzą, w jaki sposób ich działania wpływają na świat przyrody i zwierząt, a także przekonują się, że mogą coś zmienić w swoim życiu, a tym samym pomóc innym.

Wystawy edukacyjne Klubu Gaja poruszają konkretne tematy i dotyczą realizowanych programów. Prezentowane były m.in. w Sejmie RP, na konferencji klimatycznej COP14, w urzędach oraz centrach handlowych. Otwarcia i prezentacje łączymy z wykładami i happeningami. Klub Gaja organizuje także pikniki edukacyjne w otoczeniu przyrody. Bogata oferta wizualna to barwne plakaty, ilustrowane raporty i opracowania, ciekawe książki. Wszystkie one są atrakcyjnym źródłem informacji o stanie środowiska oraz inicjatywach na rzecz jego poprawy.

Więcej o wydarzeniach Klubu Gaja czytaj >>>

 

Wystawy:

Pomóż ratować zwierzęta

Wystawa jest podsumowaniem działań Klubu Gaja na rzecz zwierząt. Obrazuje m.in. efekty interwencji w sprawach krzywdzonych zwierząt, zarówno hodowlanych, jak i dzikich, którym ogranicza się lub niszczy przestrzeń życiową, wykup koni, kampanię związaną z transportem zwierząt.

 

 

Święto Drzewa

Wystawa obrazuje przegląd wydarzeń dokumentujących realizowany od 10 lat program Klubu Gaja, który zachęca do sadzenia drzew, opieki nad nimi oraz popularyzuje wiedzę na temat roli drzew, potrzeby ich sadzenia i ochrony w lasach jak i na terenach zurbanizowanych. Więcej o programie Święto Drzewa

 

 

Ryby mają głos!

Wystawa porusza problem przełowienia ryb w morzach i oceanach. „Historia złotej rybki”- poetycka i plastyczna opowieść o zagrożonych gatunkach ryb jest uzupełniona sugestywnymi fotografiami belgijskiego artysty Dosa Winkela. Więcej o programie Ryby mają głos!

 
 
 
Jeśli są Państwo zainteresowani wydarzeniami i wystawami Klubu Gaja prosimy o kontakt:
Jarosław Kasprzyk
Koordynator wystaw i wydarzeń Klubu Gaja
j.kasprzyk@klubgaja.pl tel. (33) 812 36 94