White Lady potrzebuje pomocy!

2017-10-29

Piekna, biała klacz to wierna towarzyszka Pegaza, pierwszego wykupionego przez Klub Gaja konia z hodowli na rzeź. Od wielu lat są razem i łączy je wspaniała więź. Oba konie są już w sędziwym wieku. Niestety, White Lady ciężko choruje i teraz musi odbyć leczenie w Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Koni w Rudzie Żmigrodzkiej

White Lady ma nowotwór z przerzutami. Siwa, bo tak nazywają ją przyjaciele, wymaga specjanego podejścia i leczenia. Ostatnio zrobił się jej bardzo duży ropień na nadgarstku przedniej nogi. Siwa jest pod stałą opieką, jednak rana nie goiła się. Niestety z czasem, po punkcji, skóra w miejscu rany uległa martwicy, to następstwo takich rozmiarów ropni. Teraz trzeba unieruchomić nogę oraz poddać ranę dokładenmu oczyszczaniu kilkakrotnie w ciągu dnia. Dlatego konieczne było przewiezienie jej do kliniki.

Lady jest na antybiotykach i lekach przeciwbólowych. Teraz czeka ją dłuższy pobyt w klinice. Jej przypadek nie jest oczywisty. Czekamy na wyniki posiewu. Takie ropnie leczy się najczęściej lekami takimi jak penicylina. Jednak Lady jest uczulona na wiele leków i dostaje po nich wstrząsów anafilaktycznych.

Pobyt w kilnice jest kosztowny, dlatego zwracamy się o pomoc dla White Lady. Liczy się każda złotówka.

Ty także możesz pomóc White Lady przekazując darowiznę na konto Klubu Gaja 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 z dopiskiem: White Lady. Wraz z Siwą będziemy wdzięczni za pomoc!

>> Zostań opiekunem wirtualnym White Lady: http://bit.ly/2gLIdLX