„Zaadoptuj rzekę” na Giełdzie Projektów 2017

2017-10-24

Od wielu lat przyjazdy Klubu Gaja na polskie wybrzeże łączą się zwykle z programem „Zaadoptuj rzekę”. Tym razem było podobnie, choć udział Jacka Bożka i Beaty Tarnawy w Giełdzie Projektów pod hasłem „animacje + woda” organizowanej przez Narodowe Centrum Kultury w Gdyni wynikał raczej z naszego wieloletniego łączenia działań ekologicznych i społecznych ze sztuką.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie NCK skierowane do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury. Mieliśmy przyjemność nie tylko uczestniczyć w tym ciekawym i niezwykle inspirującym wydarzeniu ale i poprowadzić warsztaty „Zaadoptuj rzekę”. Tegoroczna edycja giełdy nosiła tytuł „animacje + woda” i dotyczyła szeroko pojętych działań związanych z rzekami, morzem czy wodą. Wpisała się tematem w obchody Roku Rzeki Wisły i dotyczyła projektów związanych z kulturotwórczą rolą terenów wodnych. Dwudniowe wydarzenie odbyło się w Gdyni w dniach 19-20 października.

Głównym punktem programu była prezentacja 20 projektów, dla których inspiracją, terenem działania czy kontekstem była woda. Uczestnicy giełdy mogli wziąć udział w warsztatach , debatach i rozmowach. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z aktywistami kultury z całego kraju, powodowało otwieranie się przed uczestnikami nowych możliwości na współpracę dla dobra polskiej przyrody ale i sztuki, która może się stać się łącznikiem pomiędzy ludźmi a środowiskiem naturalnym.

Dwudniowe warsztaty stanowiły doskonałą możliwość rozmowy i dzielenia się metodami pracy. Starczyło też czasu na „Spacer w milczeniu” oraz projektowanie i odbijanie szablonów z symbolami wodnymi.

WIECEJ  INFORMACJI >>>

ZOBACZ FOTORELACJĘ >>>