Świadkowie doliny

2017-09-24

W dniach 21.09-23.09 w Bielsku-Białej odbył się Ashoka CEE Fellows Community Meeting gdzie członkowie i pracownicy Ashoki mogli wymieniać doświadczenia i planować przyszłe wspólne działania.

W dniu 22.09.2017 Jacek Bożek (członek Ashoki ) z Klubu Gaja poprowadził spacer w Dolinie Wapienicy pt. Świadkowie doliny, poświęcony pamięci Janusza Korbela współzałożyciela Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot i stypendysty Ashoki.


W spacerze wzięli udział , oprócz uczestników konferencji także gospodarz Nadleśnictwa Bielsko pan Hubert Kobarski oraz Sabina Nowak-Piróżek szefowa Stowarzyszenia Wilk ( także czlonkini Ashoki)


Dolina Wapienicy była i jest miejscem niezwykle ważnym dla polskiego niezależnego ruchu ekologicznego. To kampania w obronie tego niezwykłego miejsca, była szkołą dla wielu przyszłych aktywistów i miejscem gdzie ścierały się postawy i poglądy osób i organizacji do dzisiaj czynnych w pracy dla Ziemi.

W ten właśnie sposób, w ciszy i milczeniu, Jacek chciał podziękować Januszowi za jego inspiracje i prace a gościom z zagranicy pokazać miejsce tak znaczące dla wielu polskich ekologów.