Warszawskie Święto Drzewa – zapraszamy!

2017-09-25

Miasto Stołeczne Warszawa oraz Klub Gaja serdecznie zapraszają warszawskie placówki oświatowe i wychowawcze do udziału w akcji Warszawskie Święto Drzewa wspierającej program „Milion drzew dla Warszawy”. Zieleń, piękne skwery i parki, to jedne z największych skarbów stolicy. Zazielenienie Warszawy bez udziału warszawiaków byłoby niemożliwe. Dlatego zachęcamy do włączenia się w jesienną akcję sadzenia i adopcji drzew, wskazywania lokalizacji do nasadzeń w aplikacji mobilnej Milion Drzew.

Jak wziąć udział w akcji Warszawskie Święto Drzewa?

Pierwszy krok to zgłoszenie udziału. Można to zrobić wysyłając ZGŁOSZENIE na adres e-mail: warszawskieswietodrzewa@gmail.com. Razem łatwiej jest działać. Zaproście do udziału w akcji rodziny uczniów, młodzież z innych szkół, członków wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni, firmy czy instytucje kultury, by wspólnie zrealizować działania dla drzew. To może być świetna okazja do integracji lokalnej społeczności.
 

W ramach akcji zorganizujcie:

• akcję sadzenia drzew na terenie placówki. Jeśli w ogrodach przyszkolnych  brakuje już miejsca, można zorganizować wspólne nasadzenia drzew wraz z sąsiadami np. spółdzielniami mieszkaniowymi, firmami czy instytucjami w najbliższej okolicy. Rodzice wraz z uczniami mogą posadzić drzewa w swoich ogrodach czy działkach pod hasłem: „Mamo, tato, posadź ze mną drzewo!”,

• adopcję posadzonych drzew. Posadzenie drzewa nie jest łatwe, często znacznie trudniej jest potem zadbać o nie, dlatego warto otoczyć je opieką. Jeśli nie możecie posadzić drzewa na swoim terenie, otoczcie opieką młode drzewo już posadzone. Poszukajcie go w najbliżej okolicy. Zaadoptowane drzewa oznaczymy specjalną tabliczką,

• wyjście z uczniami w teren i wskazanie lokalizacji drzew do nasadzeń poprzez aplikację mobilną Milion Drzew dostępną na  www.zzw.waw.pl  To okazja by poznać drzewa w najbliższej okolicy, sprawdzić, które gatunki drzew i krzewów najlepiej rosną w mieście oraz wyszukiwać miejsca do nasadzeń i zgłaszać je przez aplikację do Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.


W broszurze Warszawskie Święto Drzewa podpowiadamy krok po kroku jak przeprowadzić działania. Zachęcamy także do pobrania plakatu akcji. Działania można dostosować do otaczającego środowiska przyrodniczego i społecznego, akcja nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Warszawskie Święto Drzewa realizowane jest w ramach programu „Milion drzew dla Warszawy”. W ramach akcji wyróżnimy najlepsze inicjatywy! Na sprawozdania czekamy do 30 listopada 2017 r. Szczegóły w Regulaminie akcji Warszawskie Święto Drzewa.


Pobierz
Broszurę>>>
Plakat>>>
Regulamin>>>
Zgłoszenie>>>