WARSZTAT DLA OJCÓW I CÓREK. DROGA DO SERCA GAI

2017-09-01

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla ojców i córek "Droga do serca Gai", które odbędą się 31 września - 1 października 2017 roku w Małym Cichym.Zajęcia będzie prowadził założyciel i prezes Klubu Gaja - Jacek Bożek wraz z córką Miłosławą.

Zapraszamy na weekend w podróż bliżej natury, która pomoże Wam rozbudzić wrażliwość nie tylko ekologiczną, ale także artystyczną i emocjonalną oraz motywację do działań na rzecz ochrony Naszej Planety.

- Jakie wyzwania czekają w swej roli ojca, gdy żyje zgodnie ze swoim systemem wartości ale wbrew ogólnemu trendowi?
- Czy łatwo pogodzić działalność publiczną z procesem kształtowania dziecka?
- Jakie wartości powinien przekazać ojciec swojej córce?
- Jaką rolę odgrywa córka w życiu ojca?
- Jak podjęte decyzje o alternatywnej szkole wpłynęły na życiowe wybory kobiet?


Warsztat odwołuje się do doświadczenia Jacka Bożka - twórcy warsztatów głębokiej ekologii „Droga Wojownika Gai”, który wraz z artystką Beatą Tarnawą ukształtował przestrzeń dla rozwoju obecnie już dorosłych córek Jagody i Miłki. Spotkanie będzie prowadzone przez ojca (Jacek) wraz z córką (Miłka).
 

W programie:
- nocny spacer w milczeniu
- odkrywanie głębokiej spontaniczności poprzez zabawę, skupienie i sztukę
- spotkania teatru z przyrodą i światem zwierząt
- Zgromadzenie Wszystkich Istot
- wieczór przy ognisku
- wspólny projekt artystyczny
- poranny slow jogging - medytacja w ruchu


CO ZYSKAJĄ CÓRKI:
• Moc ojcowskiej energii
• Rozbudzoną wrażliwość na piękno natury
• Pogłębienie intuicji i wewnętrznego głosu
• Możliwość komunikacji międzypokoleniowej
• Wyrażanie siebie poprzez ruch, milczenie czy sztukę
• Budzenie empatii dla ludzi i zwierząt
• Odkrywanie więzi z naturą
• Przeżywanie dziwów i przygód


CO OTRZYMUJE OJCIEC:
• Możliwość pogłębienia relacji ze swoją córką
• Udział w warsztacie z wartościowymi ludźmi
• Metody budowania uważności na otaczający nas świat
• Zapoznanie się z artystycznymi formami przekazu
• Możliwość poznania technik koncentracji i medytacji
• Całodniowe wyżywienie bazujące na produktach zdrowych i naturalnych
• Doświadczenia i refleksje nad miejscem natury w naszym życiu


MIEJSCE:
Pokoje Gościnne "Tarasówka"
Małe Ciche 5
34-531 Murzasichle
www.tarasowka.pl


WYŻYWIENIE:
Posiłki wegetariańskie i wegańskie, zgodnie ze zgłoszeniem


WYPOSAŻENIE INDYWIDUALNE:
Wygodny strój do zajęć, strój do warsztatów na zewnątrz, wygodne obuwie, latarki czołówki…


SESJA ZDJĘCIOWA:
W trakcie warsztatu planujemy rejestrowanie najważniejszych momentów i udostępnienie ich Wam za symboliczną dopłatą - 30 ZŁ.
Przewidujemy też możliwość sesji w duecie ojciec i córa w tatrzańskich plenerach Małego Cichego w czasie wolnym od zajęć lub po warsztacie w niedzielę.


CENA:
- przy wpłacie do 10 września 1200 zł (za dwie osoby) zawiera: nocleg, wyżywieniem wegetariańskie, warsztaty, trening slow jogging.
- przy wpłacie po 10 września 1300 zł.


Uwaga!!!
Zapraszamy z córkami w wieku szkolnym (12 lat i więcej). W przypadku dzieci młodszych należy to uzgodnić z organizatorami z uwagi na zaplanowaną formułę.


PROWADZENIE:
Jacek Bożek ­ - założyciel i prezes Klubu Gaja, z zawodu społeczny innowator (social enterprenuer), ekspert w dziedzinie działań społecznych w obszarze ochrony środowiska i zwierząt. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za budowanie społeczeństwa obywatelskiego (2011). Ukończył wiele kursów w kraju i zagranicą dotyczących ekologii i działań społecznych. Stypendysta i członek międzynarodowego stowarzyszenia Ashoka Innovators for the Public (od 1997). W pracy korzysta z różnych form ekspresji jak performance, działanie parateatralne. Reżyseruje spektakle i happeningi. W młodości związany z teatrem, stażysta Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Zaangażowany w programy Klubu Gaja o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Twórca programu edukacji społecznej "Droga Wojownika Gai". Reżyserował spektakle Klubu Gaja m.in. “Żyjący świat” ­ prezentowany podczas Sezonu Polskiego we Francji „Nova Polska”, 2004”, „Krótką historię o Pegazie, który był Aniołem”, „Historię Złotej Rybki”. Laureat wielu nagród indywidualnych i zbiorowych.
Miłosława Bożek - filozofka, animatorka i edukatorka Klubu Gaja, posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, prowadzi autorskie zajęcia i pracuje także jako trener w programach Klubu Gaja. Absolwentka Instytutu Filozofii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ekspert w dziedzinie seriali w Radiu Wrocław Kultura.
Ukończyła Szkołę Trenerów Interdyscyplinarnego Koła Naukowego „Variograf”. Otrzymała licencję coachingową Programu Pracy z Młodzieżą prowadzonego przez Powszechną Akademię Młodzieży i Grupę TROP, program Trainer School. Brała udział w międzynarodowych szkoleniach: Participant of the Youth Exchange „Lend me a hand“ (YiAP) w Macedonii oraz Participant of the Training Course "Transforming Conflicts ­Healing Memories" w Serbii.
Maciej Kozakiewicz - ponad 25 lat zgłębia tajniki długowieczności i szczęścia tworząc profesję coacha witalnego. W swoich warsztatach łączy różne poznane techniki: tai chi i chi kung, jogi, tańca 5Rytmów, mindfulness. Instruktor slow joggingu i nordic walking. Były wykładowca akademicki etyki biznesu, innowator społeczny, organizator wydarzeń z tematyki witalnej. Twórca przewodnika polskawitalna.pl. Posiada doktorat z nauk o zarządzaniu.


ORGANIZATOR:
polskawitalna.pl


WSPÓŁPRACA:
Sztuka Dobrego Życia
Fathers
Klub Gaja

 

ZAPISY:
maciej.kozakiewicz@polskawitalna.pl, tel. 607444242