Klub Gaja na Slocie

2017-07-11

W dniach 4 - 8 lipca 2017 Klub Gaja uczestniczył w Slot Art Festival, który odbywał się w Lubiążu koło Wrocławia na terenie pięknego klasztoru Cystersów.

Podczas festiwalu uczestnicy wspólnie z Klubem Gaja budowali schronienie dla owadów.  Tworzyliśmy dom dla dzikich zapylaczy oraz owadów drapieżnych np. biedronek polujących na mszyce. Do budowy użyliśmy desek, pieńków drzew, trzciny, szyszek oraz siana, tak aby przez jak najbardziej urozmaicone wyposażenie naszego domu zachęcić jak najwięcej gatunków owadów do jego zasiedlenia. Wspólna praca była okazją do rozmowy o zagrożeniach dla przyrody w dzisiejszym świecie oraz wypracowania działań, które każdy na co dzień może przeprowadzić aby tą przyrodę chronić.

Przez cały czas trwania festiwalu prezentowaliśmy wystawę przedstawiającą konie uratowane przez Klub Gaja, na której można było zobaczyć ich zdjęcia i poznać ich historie. Uczestnicy mogli się również zapoznać z akcją „Zbieraj makulaturę – ratuj konie” i dowiedzieć się w jaki sposób mogą się do niej przyłączyć.

Jarosław Kasprzyk przeprowadził również wykład na temat zagrożeń dla przyrody we współczesnym świecie. Spotkanie stało się zaczynem do dyskusji na temat stanu środowiska wokół nas i poszukiwaniem sposobów na takie działania proekologiczne, które każdy może podjąć w codziennym życiu.