Prymula i jej nowy dom

2017-04-07

Prymula - kobyłka rasy małopolskiej w wieku 9 lat. Jeden z uratowanych przed rzeźnią koni Klubu Gaja. Jest bardzo serdeczna i przyjazna, mimo że sprawia wrażenie niemiłej kuląc uszy na ludzi i inne zwierzęta.

Taką przyjęła strategie i nieco straszy ludzi. Jednakże przy odrobinie poświęconej jej uwagi staje się oddana i bardzo chętnie współpracuje. Prymula musiała zmienić swój dom.Teraz oswaja się w nowym. Jednakże wymaga wkładu pracy oraz pieniędzy. Wymagała wizyty kowala oraz weterynarza. Parę miesięcy temu uległa na pastwisku kontuzji pleców w odcinki lędźwiowym. Wymagało to wykonania zdjęcia RTG tego 

odcinka kręgosłupa. Kolejnym niezbędnym zabiegiem była kontrola dentystyczna. Prymula miała rzadko spotykane u kobył kły w żuchwie. Zostały one usunięte a cała reszta zębów została odpowiednio starnikowana. Cały czas towarzyszyły jej wolontariuszki Klubu Gaja. Prymula jest już nowym domu pełnym nowych przyjaciół.Po zabiegach czuję się dobrze. Zaczyna także małymi kroczkami wracać do pracy z ludźmi.

 

Możesz wesprzeć Prymulę przekazując darowiznę na konto Klubu Gaja 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120 z dopiskiem: PRYMULA