4,5 miliarda w błoto - budowa stopnia wodnego w Siarzewie

2021-03-18

Kraj pogrążony jest w walce z koronawirusem, służba zdrowia jest niedofinansowana, gospodarka kraju obciążona pandemią, a nawet do 4,5 miliarda złotych z publicznych pieniędzy ma być wydanych na inwestycję, która nie ma ŻADNEGO uzasadnienia dla interesu publicznego, a korzyści przyniesie jedynie firmie energetycznej. Mowa oczywiście o absurdalnym pomyśle budowania stopnia wodnego w Siarzewie, na który przetarg ma zostać na dniach ogłoszony. Czy nasze publiczne pieniądze zostaną wydane na to jedno wielkie kłamstwo? Jeszcze możemy to powstrzymać!

Koalicja Ratujmy Rzeki zaprasza 18 marca o godz. 10 na konferencję prasową online, podczas której eksperci wyjaśnią m.in.:
- dlaczego stopień wodny siarzewo NIE będzie miał znaczenia dla bezpieczeństwa powodziowego
- dlaczego NIE posłuży w walce z suszą
- dlaczego NIE jest niezbędny dla sytuacji energetycznej kraju
- kto wzbogaci się na Siarzewie i dlaczego inwestycja ta jest “przepychana kolanem”

 

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą: dr inż. Krzysztof Bodzek (Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego i Robotyki Politechniki Śląskiej), dr Marta Wiśniewska (Fundacja Greenmind), dr Jarosław Krogulec (Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków), Jacek Engel (Fundacja Greenmind), dr Alicja Pawelec (Fundacja WWF), Cecylia Malik (Siostry Rzeki).
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Karpa-Świderek z Fundacji WWF Polska.

 

Czwartek, 18 marca godz. 10
Link do konferencji: https://wwf.zoom.us/j/9430073209

 

Na zdjęciu: Klub Gaja – Happening „W dzikiej kocham się Wiśle”, Ciechocinek, 2018 r.