Zagłosuj w konkursie POP Science

2020-01-02

Do 7 stycznia 2020 trwa internetowe głosowanie w plebiscycie POP Science, którego celem jest wyróżnienie różnych form i kanałów popularyzacji wiedzy. Zachęcamy do głosowania na swoich faworytów w trzech kategoriach ogólnopolskich - wideoblog, strona internetowa, audycja radiowa oraz w dwóch kategoriach pod wspólną nazwą myśl globalnie, działaj lokalnie: pracownik uczelni i mieszkaniec województwa śląskiego. Dzięki temu wszyscy możemy sprawić by moc wiedzy stała się bardziej powszechna!

Plebiscyt POP Science po raz pierwszy towarzyszy Śląskiemu Festiwalowi Nauki KATOWICE, jednemu z największych w Polsce wydarzeń popularnonaukowych. Nominacje zostały wyłonione przez Jury na podstawie wcześniejszych zgłoszeń odbiorców lub samych zainteresowanych. Podczas Śląskiego Festiwalu Nauki, 26 stycznia, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zwycięzcom wręczone zostaną statuetki, a tuż po tym odbędzie się dyskusja z ich udziałem.

Wśród nominowanych, w kategoriach "myśl globalnie, działaj lokalnie" znaleźli się m.in. profesor Piotr Skubała oraz dr Ryszard Kulik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,  którzy od wielu lat działają na rzecz ochrony przyrody, popularyzując wiedzę związaną z ochroną środowiska. Prezentacje wszystkich nominowanych i link do głosowania dostępne są w zakładce POP Science na stronie: https://www.slaskifestiwalnauki.pl


Głosujemy do 7 stycznia, godz. 23:55!