Pospaceruj z nami!

2019-08-07

Miasto Stołeczne Warszawa i Klub Gaja serdecznie zapraszają warszawiaków na spacery dendrologiczne i uważności „Śladem ciszy” w parku przy Służewskim Domu Kultury. To niezwykła okazja by posłuchać opowieści o drzewach i krzewach rosnących wokół SDK, a także wieczorem, w ciszy kontemplować przyrodę i przestrzeń miasta.

 

SPACERY DENDROLOGICZNE
 

Park za Służewskim Domem Kultury / wstęp wolny.
Termin:  23 sierpnia (piątek), 25 sierpnia (niedziela) i 15 września (niedziela) 2019 r.
Godz. 12.00.


DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU


Zapraszamy małych i dużych miłośników przyrody do posłuchania opowieści o drzewach. Wspólnie nauczymy się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów rosnących w parku za SDK. Poznamy ich budowę i cechy charakterystyczne. Dowiemy się dlaczego drzewa są ważne i jak się z nimi zaprzyjaźnić. Warsztaty poprowadzi Jarosław Kasprzyk z Klubu Gaja.
 

„Podczas spacerów poznajemy różne korzyści jakie przynoszą nam drzewa i krzewy. Mówimy o ich znaczeniu w kulturze, właściwościach leczniczych czy kulinarnych. Ciekawym przykładem jest pospolity krzew bzu czarnego, który możemy spotkać w wielu miejscach w Warszawie. To na jego pniach rośnie czasami grzyb przypominający małżowinę uszną zwany uchem bzowym. Jest to grzyb jadalny. Uważany za przysmak w kuchni azjatyckiej” – mówi Jarosław Kasprzyk, edukator Klubu Gaja.


SPACERY UWAŻNOŚCI „ŚLADEM CISZY”
 

Park za Służewskim Domem Kultury / wstęp wolny / obowiązują zapisy.
Termin: 23 sierpnia (piątek), 25 sierpnia (niedziela) 2019 r.
Godz. 21.00.

Maksymalna liczba uczestników: 15; dla osób od 16 roku życia.


ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY


DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU


Zapraszamy na spacer w milczeniu, inspirowany działaniami parateatralnymi Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Spacer polega na uważnej obserwacji otoczenia, kontemplacji przyrody i skupieniu się na odczuwaniu obecnej chwili przebywania w przyrodzie i przestrzeni miasta. Warsztaty poprowadzą -  Jacek Bożek i Beata Tarnawa z Klubu Gaja.
 

„Czasem o przyrodzie i nas samych można mówić jedynie poprzez milczenie. Czasem nawet milczenie to za wielki hałas. W nas i tuż obok. Warto to poczuć nawet w sercu miasta” – mówi Jacek Bożek, założyciel i lider z Klubu Gaja.
 Działania wspierające w ramach programu „Milion drzew dla Warszawy" realizowane przy współpracy z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy i Klubem Gaja.