Światowy Dzień Oceanów

2019-06-04

Od 4 lat z okazji Światowego Dnia Oceanów organizacja pozarządowa MSC organizuje w Polsce kampanię edukacyjną skierowaną do konsumentów, podczas której informujemy, w jaki sposób każdy z nas może przyczynić się ochrony dzikich mórz i oceanów. Światowy Dzień Oceanów obchodzony 8 czerwca na całym świecie ma nam przypominać, że jesteśmy zależni od oceanów, bez względu na to, gdzie mieszkamy, dlatego też wszyscy powinniśmy czuć się odpowiedzialni za ich stan. Stanowi okazję do podejmowania działań mających na celu ochronę dzikiej przyrody i zagrożonych siedlisk w morzach i oceanach. Światowy Dzień Oceanów został ustanowiony przez Rząd Kanady w 1992 r., oficjalnie przez ONZ został uznany w 2009 r. Odbywa się co roku, zawsze 8 czerwca.

Od 4 lat MSC w Polsce realizuje kampanię edukacyjną na Światowy Dzień Oceanów. W nasze działania angażują się osoby znane i lubiane, a także szerokie grono partnerów: firm, instytucji edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych.  Organizujemy wydarzenia edukacyjne, kampanie outdoorowe, kampanie w kinach, współpracujemy z dziennikarzami i influencerami, jesteśmy obecni w mediach społecznościowych i internecie. Co roku nasze działania docierają do ponad 6 mln odbiorców. Zapraszamy do zapoznania się z raportami podsumowującymi dotychczasowe edycje dostępnymi na naszej stronie www.

Dlaczego warto przyłączyć się do akcji?

Światowy Dzień Oceanów to doskonała okazja, aby skierować uwagę Polaków w stronę mórz i oceanów oraz zachęcić do działania na ich rzecz. Szczególnie alarmująca w dzisiejszych czasach jest kwestia zmniejszających się zasobów ryb w morzach i oceanach. W ciągu ostatnich 40 lat wielkość morskich populacji zmalała o niemal połowę, a ponad 30% światowych zasobów ryb jest przełowionych. Tak niski stan dziko żyjących populacji ryb jest jednym z najważniejszych wyzwań ekologicznych na świecie.

Jak mogą się Państwo zaangażować?

Zachęcamy do tego, aby już dziś zaplanować na 8 czerwca działania promujące ten właśnie dzień. Zapraszamy do skorzystania z przesłanych przez nas grafik w załączeniu i  udostępnienie postów i wydarzeń MSC na FB

Mam nadzieję, że w Światowy Dzień Oceanów wspólnie przypomnimy Polakom, jak ważny w dzisiejszych czasach jest wybór ryb i owoców morza pochodzących z przyjaznych środowisku, zrównoważonych połowów.

Więcej na stronie https://www.msc.org/pl/swiatowy-dzien-oceanow