Wielka demonstracja w obronie zwierząt!

2018-09-15

Przed Sejmem, 13 września 2018 r., odbyła się wielka demonstracja w obronie zwierząt. Protestowały tłumy aktywistów, rolników, mieszkańców miejscowości gdzie znajdują się hodowle norek i lisów, celebrytów oraz ludzi, którym nie jest obojętny los zwierząt – trzymanych na łańcuchach, hodowanych na futra, przetrzymywanych całe życie w klatkach, dręczonych na arenach cyrkowych i ubijanych powoli podczas uboju rytualnego.

Działając od 30 lat na rzecz poprawy losu zwierząt nauczyliśmy się w Klubie Gaja, że współpraca z wieloma organizacjami i instytucjami daje większe możliwości osiągania celów niż nawet najlepsze ale pojedyncze działanie. Nauczyliśmy się także, że politycy są w stanie wszystko nam obiecać, a tylko nieliczni niestrudzenie podążają drogą motywowaną empatią i współodczuwaniem. To wszystko potwierdziła wielka demonstracja, która odbyła się w Warszawie. Do Warszawy zjechali się ludzie z całej Polski.

Demonstracja pod hasłem „Gdzie jest ta dobra zmiana dla zwierząt?” została zwołana, gdyż z wielu obietnic dotyczących nowelizacji Ustawy o Ochronie zwierząt nic nie pozostało. Organizacje społeczne broniące praw i dobrostanu zwierząt, obywatele i obywatelki byli zapewniani przez polityków o chęci pomocy zwierzętom, a gdy przyszło do głosowań, okazało się to pustymi obietnicami. Dlatego też wielka i skuteczna mobilizacja i jej efekt w postaci świetnie zorganizowanej i przeprowadzonej demonstracji, pokazała możliwości i potencjał drzemiący w obywatelskim ruchu na rzecz zwierząt.

„Dla mnie zaszczytem było poprowadzenie demonstracji ludzi, którzy dotarli do Warszawy z różnych zakątków naszego kraju aby zaprotestować przeciw bierności polityków w obliczu bestialstwa wobec zwierząt. Mam wielką nadzieję, że ta mobilizacja nie pójdzie na marne i będzie miała swoje dalsze następstwa" - powiedział Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Nie możemy poprzestać w działaniach nakierowanych na polepszanie losu zwierząt. Powinniśmy współpracować na tym polu z każdym kto chciałby wnieść swoją pracę i energię do tego wspólnego wysiłku. Dziekujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom - Koalicji dla Zwierząt.
Fot. Klub Gaja i Andrew Skowron

ZOBACZ FOTO RELACJĘ Z DEMONSTRACJI >>>