Zbieramy na buty dla White Lady

2018-07-16

White Lady jest podopieczną Klubu Gaja już od 7 lat. Jest piękną i wspaniałą klaczą… jednak chorowitą. W jej życiu zdarzyło się wiele, teraz czeka na naszą pomoc!

Obecnie Lady leczona jest  na wrzody, ma także nowotwór tarczyce, syndrom shiversa (zaburzenia neurologiczne nieznanego pochodzenia, zdarzające się niesamowicie rzadko u koni).

Pod koniec zeszłego roku Lady uległa wypadkowi - upadła podczas snu uszkadzając nadgarstek. Stało się tak, ponieważ cierpi również na…  katalepsję. Gdy zasypia na stojąco traci przytomność oraz panowanie nad ciałem  i upada.

Proces gojenia nadgarstka u Lady trwa nadal. Zaraz po zdarzeniu konieczne było przewiezienie jej do Centrum Diagnostyki i Leczenia Koni w Żmigrodzie,  gdzie specjaliści zajmowali się opatrywaniem nogi. Gdy Lady wróciła do swojej opiekunki konieczne było nadal zmienianie opatrunków, które trwało… ponad pół roku. Na początku  opatrunki zmieniane były dwa razy dziennie! Proces był bardzo długi i wymagający dla obu stron. I klaczy i opiekunki. Na szczęście rana na nodze Lady jest już malutka, lecz nadal nie zagojona, mimo, że minęło już 9 miesięcy…

Obecnie White Lady nie musi mieć  już nogi owiniętej, jednak konsekwencją zaopatrywania rany jest stan ochwatu przeciążeniowego u klaczy.

Klacz przeszła już komplet badań diagnostycznych: zdjęcia RTG obu kończyn (by porównać stan obu kończyn), została także skonsultowana przez kowala. Ochwat objawia się bólem w obrębie kopyta. Kiedy Lady przemieszcza się, powoduje to dyskomfort. Konieczne było więc  założenie jej końskich butów. Zostały wypożyczone i się sprawdziły! Teraz chcemy zakupić dla Lady takie obuwie, by gdy pojawi się taka konieczność – mogła z niego korzystać.

Koszt butów dla Lady (używanych) to ok. 500 zł. Koszt nowych to ok. 1000 zł. Drugie tyle to koszt wizyt strugacza na okres paru miesięcy (Lady wymaga częstszych kontroli niż zalecane 4 tygodnie).

Uratowaliśmy 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Niektóre z nich ze względu na wiek i przebyte choroby wymagają stałej i specjalistycznej opieki. Prosimy o pomoc. Klub Gaja jest organizacją pożytku publicznego, nasz KRS:0000120069. Konie ratujemy tylko dzięki hojności ofiarodawców.

Czy możecie pomóc White Lady w powrocie do życia bez bólu?

Akcję można wesprzeć przez Siepomaga >>>  http://bit.ly/2L2o0SG  lub wpłacając darowiznę bezpośrednio na konto Klubu Gaja nr 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120. W tytule przelewu prosimy zaznaczyć - "Buty dla White Lady".

Z góry dziękujemy za każdą kwotę przekazaną na akcję!

PRzekaż darowiznę