Stop rzezi w Yulin!

2018-06-19

W Warszawie, w dniu 17.06.2018r., odbyła się demonstracja sprzeciwu wobec takiego traktowania naszych przyjaciół jakimi są psy i koty. Akcję zorganizował OTOZ Animals, a czynnymi uczestnikami wydarzenia byli np. prof. Andrzej Elżanowski i Jacek Bożek z Klubu Gaja. Marsz z Placu Zamkowego zakończył się pod Ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej, gdzie został odczytany list do władz chińskich.

Chiny to wielki i potężny kraj. Jego gospodarka nakręca światową koniunkturę. Jest to też miejsce gdzie następuje wielka zmiana kulturowa i cywilizacyjna. Dotychczas niejedzący mięsa obywatele Chin zmieniają dietę na mięsną gdyż stają się zamożniejsi. Propagują też wykorzystywanie zwierząt w medycynie i wielu innych sektorach, co dla obrońców zwierząt staje się dużym wyzwaniem.

Jednym z przejawów wręcz bestialskiego podejścia do zwierząt jest coroczny Festiwal Psiego Mięsa w Yulin na południu Chin. Ginie tam w niewyobrażalnych męczarniach od 3 do 10 tysięcy psów i około 3 tysięcy kotów. Często obdzierane ze skóry żywcem wrzucane są do wrzątku. Proceder ten podtrzymywany jest pod pozorem kultywowania tradycji. Dlatego też na całym świecie wzmaga się ruch przeciwników tego dramatycznego „festiwalu”.

Pies jest naszym, ludzi, przyjacielem. Tego nie musimy podkreślać. Dlatego też bestialskie wręcz traktowanie naszych przyjaciół na „festiwalu” psiego mięsa w Yulin spotyka się z protestami nie tylko w Europie ale także w Chinach. Trzeba o tym mówić i naciskać polityków od których zależy wprowadzenie zakazu związanego z tym procederem - powiedział prowadzący demonstrację Jacek Bożek z Klubu Gaja.
 

Ewa Gebert z OTOZ Animals podsumowując protest obrońców praw zwierząt  dodaje  – „Kochani! Dziękujemy za Waszą obecność podczas niedzielnej manifestacji! Miejmy nadzieję, że przyczyniliśmy się choć w minimalnym stopniu do zaprzestania organizacji barbarzyńskiego święta Yulin Dog Meat Festival. Pamiętajcie – kropla drąży skałę. Wkrótce podpisane przez Was petycje zostaną wysłane do Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej. Będziemy działać dalej!”.


Manifestacje obrońców praw zwierząt w obronie maltretowanych psów i kotów podczas Festiwalu Psiego Mięsa w Yulin odbywają się w wielu krajach na świecie, także w Chinach.

Zobacz foto relację na Facebooku >>>