Pegaz - prosi o pomoc i dbałość o środowisko

2018-03-28

Pegaz- symbol akcji „Zbieraj makulaturę ratuj konie!” cierpi z powodu astmy! Prosi o pomoc w leczeniu oraz o dbałość utrzymaniu dobrej jakości stanu powietrza!

Pegaz- pierwszy koń wykupiony przez Klub Gaja w 2000 roku jako dwuletni źrebak. Skarogniady wałach, wdzięczny i wytrzymały. Pegaz w swoim dotychczasowym życiu cieszył się dobrym zdrowiem. Jego życiową towarzyszką jest siwa klacz White Lady. Oba konie są ze sobą bardzo zżyte. Obecnie Pegaz cierpi z powodu końskiej astmy. Niestety warunki środowiskowe, jego wiek i predyspozycję, spowodowały że cierpi on z powodu przewlekłego kaszlu. Jego choroba to dowód na to, że powinniśmy dbać o jakość powietrza gdyż jego stan ma ogromny wpływ na rozwój choroby i możliwość jej leczenia. Pogorszenie jego stanu zdrowia splotło się z natężonym okresem grzewczym nadchodzącym z początkiem zimy. Smog jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla ludzi ale i zwierząt. 
Pegaz  jest poddany leczeniu oraz prowadzony przez specjalistów weterynarzy. Jednak leczenie wymaga wkładu finansowego. Musi on dostawać specjalistyczne pasze,  dodatki oraz leki. Wymaga także wzmożonej troski. Konieczne jest spożywanie przez niego mokrych posiłków oraz moczonego siana dobrej jakości.
Jeśli chcesz możesz pomóc nam w opiece nad Pegazem!
To bardzo proste. Możesz zostać opiekunem wirtualnym lub przekazać jednorazową darowiznę na konto Klubu Gaja.

Zostań opiekunem wirtualnym Pegaza >>>  http://bit.ly/2G7eDPS

Przekaż jednorazową darowiznę na działania Klubu Gaja związane z Pegazem >>>  http://bit.ly/2pKpeGtb 

Fot. Michał Kielan